01

sep

Docent - Groeien

Docentbegeleider

Maak zij-instroom een succes

Cursus Coaching-3 (1)

Maak zij-instroom een succes

Versterk je begeleiding van zij-instromers in de dagelijkse praktijk

Startdatum: dinsdag 1 september 2026
Drie bijeenkomsten: 1 september, 15 september, 6 oktober 2026
Tijdstip
: 13.30-17.00 uur
Locatie: Stedelijk Gymnasium Haarlem

Doelgroep: Begeleiders, werkplekbegeleiders en (vak-)coaches die direct betrokken zijn bij de begeleiding van een zij-instromer, en werkzaam op een school in de regio Zuid-Kennemerland of Groot-Amsterdam. Twijfel je of jouw school binnen onze regio valt? Bekijk ons scholenoverzicht.

Het onderwijs kent een groeiende instroom van zij-instromers: professionals die bewust kiezen voor een carrière als docent. Zij brengen waardevolle ervaring en frisse perspectieven mee. Tegelijk vraagt hun overstap naar het onderwijs om gerichte en passende begeleiding om succesvol van start te gaan en zich verder te ontwikkelen.

Misschien herken je het wel: je begeleidt met plezier studenten van de lerarenopleiding, maar merkt dat een zij-instromer iets anders van je vraagt. Je hebt geen ‘beginner’ voor je, maar een ervaren professional met eigen ideeën, verwachtingen en een stevige achtergrond. Dat maakt de begeleiding uitdagender én interessanter.

In deze cursus krijg je handvatten om juist in die situatie het verschil te maken.

Inhoud cursus
In deze cursus van drie dagdelen staat de rol van de begeleider van zij-instromers centraal. Je krijgt inzicht in de specifieke kenmerken en uitdagingen van deze doelgroep en leert hoe je hier in je begeleiding effectief op inspeelt.

Er is aandacht voor thema’s zoals de start op school en enculturatie, het verbinden van leerwensen aan de dagelijkse praktijk en het samenwerken met andere betrokkenen binnen het traject. Daarnaast verdiep je je in coachvaardigheden en leer je signalen herkennen die iets zeggen over de ontwikkeling en behoeften van de zij-instromer.

De cursus is praktisch ingericht: je werkt met concrete tools en werkvormen (zoals co-teaching en gespreksmodellen) en doet inspiratie op voor het bieden van praktische ondersteuning bij de portfolio-opbouw. Uitgangspunt is steeds de directe toepassing van de aangeboden materialen en werkvormen in de begeleidingspraktijk van alledag.

Aanmelden voor deze workshop

Naam(Vereist)
Woonplaats(Vereist)
Op welke school ben je werkzaam?(Vereist)
(Vereist)